Regionálna konferencia Topoľčany – 27.04.2012

   

   

V piatok 27. apríla 2012 sa v Základnej škole na Gogoľovej ul. v Topoľčanoch konala 1. regionálna konferencia Učíme pre život pod názvom

ŠKOLA PO NOVOM – MIESTO, KDE SA CÍTIME DOBRE.

Organizátorom konferencie bola Indícia, n.o. spolu s Klubom moderných učiteľov okresu Topoľčany. Spoluorganizátorom bola ZŠ na Gogoľovej ulici v Topoľčanoch.

Program konferencie zaujal všetkých približne 60 účastníkov. Učitelia, ktorí sa prišli pozrieť na konferenciu, docestovali aj zo vzdialenejších miest (Rajecké Teplice, Zvolen, Krivec – Hriňová, Nováky, Nitra…).

PROGRAM – regionálna konferencia Topoľčany 

Dopoludnia sa konali prednášky v konferenčnej miestnosti. Ako prvý sa predstavil RNDr. Peter BERO, ktorý svojím charizmatickým prejavom zaujal všetkých. Jeho prednáška Ako sa rozhodovať bola plná zaujímavých inšpirácií, ale i humoru a zamyslenia sa nad tým, ako a kedy sa rozhoduje učiteľ (a každý človek). Po ňom predstavila RNDr. Jana KONTÚROVÁ zo ZŠ Bošany svoju školu. Ukázala, ako pracujú v pilotnom projekte Elektronická dokumentácia školy spolu so svojou kolegyňou p. uč. MIŠEJOVOU.

Po krátkom občerstvení sa všetci tešili na Mgr. Zuzanu BEROVÚ – jej prednáška nesklamala nikoho. Reč tela učiteľa – vieme, čo hovoríme? 45 minút  plných podnetov, praktických ukážok i kontaktov s publikom zanechalo v každom pozitívne poznanie.

Ing. Peter HALÁK vystúpil s predstavením činnosti neziskovej organizácie Indícia aj s ukážkami činnosti, ktorú poskytuje táto organizácia pedagógom celého Slovenska. Časť svojho vystúpenia venoval aj projektu Pallas Athena, ktotý je zaujímavou novinkou v komunite slovenských škôl.

Pred obedom Mgr. Anna GOTTWEISOVÁ z firmy aSc poukázala na to, ako môže jednotný školský informačný systém zjednodušiť a sprehľadniť prácu každého učiteľa či riaditeľa školy.

Popoludní sa učitelia rozdelili na jednotlivé workshopy a burzy nápadov, kde prezentovali svoje inovatívne spôsoby a metódy vyučovania a práce s deťmi.

Z členiek Klubu moderných učiteľov okresu Topoľčany na konferencii vystúpili:

WORKSHOPY – PaedDr. Martina Mazáňová, Katarína Bezáková, Mgr. Janka Mokranová, Mgr. Jana Rumanová, Elena Maninová, PaedDr. Eva Dzurková.

BURZY NÁPADOV –  Mgr. Janka Mokranová, Mgr. Emília Čuháková, Mgr. Viera Luleiová, Mgr. Anna Martonková, Mgr. Zuzana Lisá, Ing. Marianna Chotárová, Mgr. Ľubica Mazáková.

Deň to bol mimoriadne podnetný a podľa ohlasov prítomných učiteľov hodnotne a zaujímavo prežitý. Ostáva už len na každom, aby inšpirácie z konferencie preniesol do svojho učiteľského kolektívu.

Fotografie z konferencie si môžete pozrieť v galérii

(fotografka: Bc. Zuzana Dzurková)

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: